Начало » Предястия » Рецепти за Топли предястия » рецепта Рулца от картофи с плънка
Рулца от картофи с плънка

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
500-600 г картофи
1-2 суп.лъжици галета
1 яйце
1 филийка хляб, предварително натопена в прясно мляко и изцедена добре
1 чаена лъжичка брашно
сол
чубрица на вкус
за плънката:
1 чаена чаша микс от нарязани замразени зеленчуци
50 г нарязана на кубчета шунка
50 г зелен свеж спанак
за овалване:
смес от царевично, пшенично брашно и галета
Сваряваме картофите, белим и настъргваме на едро ренде. Смесваме с яйцето, галетата, брашното и филийка хляб. Прибавяме сол и чубрица на вкус.
Спанака бланшираме в подсолена вода, отцеждаме добре и нарязваме. Замразените зеленчуци задушаваме в малко мазнина и вода да омекнат. Добавяме шунката.
Разделяме омесените картофи на равни части. Всяка разстиламе върху влажно или намазано с мазнина фолио. Слагаме от спанака, а после от зеленчуците и шунката. Навиваме внимателно и оформяме на рулца. Овалваме в смес от царевично, пшенично брашно и галета, слагаме в тавичка върху хартия за печене, поливаме с малко мазнина (може да намажем и с разбито яйце) и печем до готовност. Поднасяме със свежа салата.
Добави към любими рецепти Разпечатай
Последни статии
Готвене с вода от сондаж - предимства и добри практики
Сондажите са популярен и устойчив начин за добиване на подпочвена вода за битови нужди. Ако имате сондаж, може би се чудите дали водата му е подходяща за готвене.
още »
Освежаващи коктейли с кафе за лятото
Lavazza разработи нови рецепти за освежаване на българското лято – защото няма нищо по-добро от освежаващо кафе, което да Ви охлади!
още »
Какво да подарите за Нова година: полезни съвети и креативни идеи!
Нова година е любим семеен празник, време на чудеса и магия, свързани с мек пухкав сняг, свеж аромат на мандарина и дългоочаквани подаръци!
още »
Вашето мнение е важно за нас. Моля, споделете го!
За да коментирате тази рецепта, трябва да се регистрирате или да влезете в своя профил
Ако желаете, може да сложите линк към Рулца от картофи с плънка
От форум:
От друг сайт: