Начало » Тестени изделия » Рецепти за Баници » рецепта Баница със спанак и сирене
Баница със спанак и сирене

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
1 пакет готови кори за баница
250 гр. сирене
3-4 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.л. сода
1/2 пакет замразен спанак (250 гр.)
150 гр. извара
3 суп. л. олио
1/2 масло (75 гр.)
за поръсване-по желание (сусам, семена и др.)
В купа се разбиват яйцата (като на едното яйце се отделя жълтъка, с който накрая ще се немаже баницата), прибавя се содата към киселото мляко, като шупне се изсипва в купата, сиренето се натрошава и заедно с изварата и спанака се разбърква с млечната смес.
Маслото се разтопява в микровълновата с олиото. Намаслява се тава. Най-отдолу се слага кора като се леко набръчква, намзва се с четка или се поръсва с лъжица с маслото. Отгоре пак кора (като всички кори при поставянето се набръчкват леко). След втората кора пак масло и се разпределя от плънката, така всичко се повтаря, докато се завърши с кора. Отгоре се намазва с колкото е останала от маслото и с разбития с малко вода жълтък. Нарязва се на парчета и се поръсва със сусам или семена за питки. Слага се да се пече в предварително загрята на 200 C фурна. Добър апетит!!!
Добави към любими рецепти Разпечатай
Последни статии
Спортистите споделят любимите си ястия
Храненето на спортистите е много важна част от тяхната комплексна подготовка.
Проверихме всяка от тези рецепти с Адам Корзун, бивш готвач в хотел Four Seasons Hotel в Бостън, а сега главен американски диетолог на много спортисти. Вижте „Защо работи“ рецептата за всеки спортист.
още »
5 диети, които науката подкрепя
Целта на тази статия е да предложим здравословни варианти на хранене, които не ви ограничават и същевременно ви помагат да се чувствате свежи и с тонус.
още »
Модерна еспресо-торта на Ернст Кнам
Италианската компания Lavazza предоставя вълнуваща рецепта за Коледните празници
още »
Вашето мнение е важно за нас. Моля, споделете го!
За да коментирате тази рецепта, трябва да се регистрирате или да влезете в своя профил
Коментари
Ако желаете, може да сложите линк към Баница със спанак и сирене
От форум:
От друг сайт:
Веселина Константинова